Już wkrótce na wspieram.to

Wrz
01

Już wkrótce na wspieram.to

Kampania na wspieram.to

Kampania na wspieram.to, dotycząca polskiej edycji „Kult: Boskość utracona” zaplanowana jest na listopad 2020 roku. Zakończone zostało już tłumaczenie podręcznika głównego „Kult: Boskość utracona” oraz wykonana została pierwsza redakcja – do końca roku zostaną przetłumaczone wszystkie suplementy, planowane na 2021 rok.

Wydanie PL linii „Kult” planowane jest na wrzesień 2021.

W planach wydawnictwa Alis Games jest nie tylko podręcznik podstawowy „Kultu” ale również dodatkowe podręczniki,  takie jak „Taroticum i Inne Historie” – zbiór mrocznych scenariuszy wprowadzających w świat „Kultu”, oraz „Czarna Madonna” – najsłynniejsza kampania, poprawiona i ponownie wydana na potrzeby 4 edycji „Kultu”, który w 2018 roku na kickstarterze osiągnął prawie 3000% zakładanego celu.

Również podczas kampanii na wspieram.to będzie można ufundować limitowane wydanie podręcznika głównego w postaci zarówno „Bible Edition” jak i „Black Edition”. Będą również dostępne specjalnie pakiety – wzorem udanej kampanii dotyczącej 5 edycji „Wampira: Maskarady” – których zawartość pozostaje na razie tajemnicą.  Fani gadżetów i dodatków nie będą zawiedzeni.

Czym jest Kult: Boskość utracona

Gra narracyjna „Kult” została wydana po raz pierwszy w 1991 roku przez nieistniejące już wydawnictwo Target Games. Był to splatterpunkowy horror, skierowany do dojrzałego odbiorcy i od samego początku grze towarzyszyło wiele kontrowersji, z zakazem sprzedaży włącznie. Po wydaniu „Kultu” nic już w świecie rpg nie było takie same.

W Kult: Boskość utracona otaczający nas świat jest iluzją, niewielką wyspą położoną na oceanie kłamstw, kolorowym muralem na obdrapanej i gnijącej ścianie. Ludzkość jednak tego nie dostrzega, a jej zmysły są otulone przez całun kłamstw. Nie dostrzegamy otaczającego nas zewsząd zła i zepsucia. Nasze elity są nimi przesiąknięte, zaś ci, którzy wydają się najbardziej prawi, są w rzeczywistości najbardziej zdeprawowani.

Istnieje szansa, że przebudzimy się z tego okropnego letargu i dostrzeżemy światło prawdy, skryte pośród pajęczyny kłamstw. Następnie zerwiemy pętające nas okowy iluzji i w końcu dostrzeżemy to, czego nie chcieliśmy widzieć wcześniej. Jednak… czy aby na pewno chcemy się obudzić i odzyskać należną nam boskość?

W grze Kult: Boskość Utracona postacie graczy to ludzie uwikłani w zdarzenia związane z ich przeszłością. Dopadają ich dawne grzechy, żądając zadośćuczynienia. Dziecięce fobie wypływają na powierzchnię, przybierając fizyczną postać. Groza ta nabiera kształtu na podstawie tego, co tkwi w nas.

Każdy człowiek ma swoje osobiste demony, swoje czyśćce. Podczas gry protagoniści zmuszeni są do podróży w otchłań, może nawet poza granicę samej śmierci po to tylko, by odkryć, że nie ma żadnego ostatecznego celu – Śmierć jest tylko początkiem.

KULT:

  • Zanurz się w świecie rodem z opowieści grozy.
  • Zburz iluzję i dostrzeż machinacje zła władającego światem.
  • Stań naprzeciw mrocznych bractw i złowrogich kultów.
  • Walcz z obrońcami więżącej ludzkość iluzji.

 

Zostaw komentarz